Людям з порушенням зору
(0472)304-136
(0472)304-118
Червонослобідська територіальна громада
Вітаємо на офіційному веб-сайті
Категорії
Головна
Територіальна громада
Історична Довідка
Інформація про нормативно-правові засади діяльності
Фотоархів
Склад і структура
Сільський голова
Заступники сільського голови
Депутати
Постійні комісії
Фракції
Управління та відділи
Документи
Матеріали чергової сесії
Рішення сесії
Поіменеве голосування
Рішення виконавчого комітету
Розпорядження сільського голови
Звернення громадян
Графік прийому
Нормативно-правові акти
Електронне звернення
Електронна петиція
Контакти
Всі розділи сайту
Соціальний захист
Соціальний захист
Процедура встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми
Порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 р. № 417, (далі – Порядок) визначає процедуру встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми (далі - статус), на підставі відповідної інформації.
Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, подає за місцем перебування до місцевої держадміністрації заяву про встановлення статусу (далі - заява) за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
Заяви реєструються відповідальною посадовою особою структурного підрозділу місцевої держадміністрації у відповідному паперовому або електронному журналі за формою, затвердженою Мінсоцполітики, а особам, які їх подали, повідомляється про можливість одержання допомоги та її види.
Голова місцевої держадміністрації визначає структурний підрозділ, відповідальний за проведення процедури встановлення статусу (далі - структурний підрозділ), та відповідальну посадову особу (далі - посадова особа) згідно з розподілом функціональних обов’язків.
Посадова особа проводить протягом трьох робочих днів з дати подання заяви співбесіду з особою, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, та заповнює опитувальний лист, намагаючись запобігти повторній віктимізації та психологічному травмуванню особи.
За бажанням особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, під час проведення співбесіди можуть бути присутні члени її родини або інші особи.
Як внутрішньо переміщені особи можуть отримати від держави фінансову допомогу на проживання
З 28 березня органи соціального захисту населення, уповноважені особи виконавчого органу сільських, селищних, міських рад та центри надання адміністративних послуг розпочали прийом заяв від внутрішньо переміщених осіб для отримання грошової допомоги на проживання.
Детальніше за посиланням
Далі
Онлайн-курс «Громадські технології для людей з інвалідністю»
Євроінтеграційний курс України вимагає широкого залучення людей з інвалідністю до участі у суспільному житті, реалізації їхніх прав як громадян країни. Одним із інструментів участі людей з інвалідністю у прискоренні соціальних змін для вирішення таких проблем, як бар’єрне середовище, низький рівень соціального захисту осіб з інвалідністю, дискримінація у процесі працевлаштування та подальшої роботи є громадські технології.
Громадські технології (civic tech) - створені громадянами IT-рішення, які включають такі сервіси, як: електронна петиція, громадський бюджет, краудфандинг (громадське фінансування), краудсорсинг (технологія для вирішення проблем за допомогою використання ресурсів великої кількості людей), електронне консультування, картування.
На жаль, більшість людей з інвалідністю, у тому числі з порушенням слуху, займає пасивну позицію щодо вивчення та впровадження громадських технологій через відсутність підтримки в практичному використанні інформації про дані технології.
Саме тому, 2 грудня 2021 року на Освітній онлайн-платформі Zrozumilo!, створеній Фондом Східна Європа стартувало навчання на онлайн-курсі з перекладом на українську жестову мову «Громадські технології для людей з інвалідністю». Ведуча курсу – телеведуча Марічка Падалко.
В рамках проходження даного курсу Громадська організація Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток” відкриває другий набір активістів та лідерів організацій громадянського суспільства (ОГС) осіб з інвалідністю, зокрема представників УТОГ з різних регіонів України для участі в онлайн-практикумах для підвищення рівня їхніх знань щодо використання громадських технологій для задоволення потреб людей з інвалідністю, а також поширення знань про ці технології у своїх ОГС.
Перевагою навчання на онлайн-практикумі є отримання зворотного зв’язку від експерток-тренерок та проходження навчання з упором на формування практичних навичок з вивчення та використання інструментів civic tech. Також онлан –практикуми буде спрямовано на навчання менторів і менторок з ОГС осіб з інвалідністю щодо відпрацювання в них навичок подальшої менторської діяльності щодо вивчення та використання інструментів civic tech людьми з інвалідністю в їхніх ОГС на основі вищезазначеного онлайн курсу.
Тренерки-експерти онлайн-практикуму:
Наталія Зубар - голова правління Інформаційного центру «Майдан Моніторинг», IT-фахівчиня, фахівчиня з інформаційних технологій і соціальних мереж, провідниця тренінгів з інформаційної безпеки в Україні, featured in WikiLeaks, SorosLeaks and Oliver Stone’s propaganda piece “Revealing Ukraine”. Харків
Оксана Яцюк - голова ради Подільського центру соціальних технологій, тренерка з багаторічним досвідом, громадська активістка, адміністраторка ФБ-сторінки «Вижити в мережі». Використовує громадські технології з 2014 року.
Дати навчання другого онлайн-практикуму –17, 18 та 19 січня. Навчання буде відбуватися з 14 по 17 годину на платформі Zoom.
Тож запрошуємо Вас заповнити заявку до 14 січня включно.
Матеріал підготовлено Громадською організацією Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток” у межах проєкту «Ключ до змін - технології civic tech на допомогу людям з інвалідністю» за підтримки проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом. Думки авторів, викладені у цьому матеріалі, можуть не співпадати з позицією грантонадавачів.
Заявка
Проєкт "Рука допомоги"
Близько 250 робочих місць створили 92 суб’єкти підприємницької діяльності (СПД), які отримали безвідсоткові кредити на розширення бізнесу в рамках пілотного проекту «Рука допомоги» в 2018 році.
Під час пілоту держава активно заохочувала місцевих підприємців до створення нових робочих місць. За умови працевлаштування не менше двох осіб з числа малозабезпечених, вимушених переселенців або учасників АТО/ООС строком на два роки, підприємства отримували безвідсоткові кредити на закупівлю нового обладнання та матеріалів.
Зокрема, понад 90 нових робочих місць створено на Львівщині, 80 – на Харківщині, 70 – на Полтавщині. Це переважно підприємства, які надають послуги у сфері громадського харчування, займаються фермерським господарством, виробляють меблі, одяг, будівельні матеріали тощо.
Проект «Рука допомоги» реалізовувався Міністерством соціальної політики України за сприяння Світового банку в межах проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» в 2016-2019 роках.
Довідка
.
«Модернізація системи соціальної підтримки населення України» – проект, який реалізує Міністерство соціальної політики України за підтримки Світового банку. Мета проекту – сприяння успішному здійсненню соціальних реформ, спрямованих на зменшення бідності та підвищення соціального захисту найуразливіших груп населення.
У рамках проекту удосконалюються процеси надання соціальної допомоги, покращується адміністрування соціальних виплат і послуг, стимулюється розвиток сімейних форм виховання та соціальна підтримка дітей-сиріт і сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Агентство стратегічних рішень ShiStrategies є консультантом Проекту Міністерства соціальної політики України за підтримки Світового банку «Підготовка та впровадження інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо популяризації Проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».
У 2016-2019 роках команда Агентства займалася реалізацією проекту «Рука допомоги».
Контактна особа – Богдан Павленко, PR-менеджер Агентства стратегічних рішень ShiStrategies.
Тел.: 0988769956
E-mail: media@strategi.com.ua
Провідна IT-компанія EPAM Global і Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) запускають набір на навчальну програму у сфері ІТ
Учасники програми опановуватимуть професію інженера з автоматизованого тестування (QA automation specialist).
Скористатися нагодою можуть мешканці громад-учасниць ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді», які належать до вразливих категорій, зокрема:
- молодь з інвалідністю;
- люди, які здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю;
- одинокі мами або тати;
- батьки багатодітних сімей.
Щоб дізнатися більше про курс, необхідно до 24 січня 23:59 зареєструватися на ознайомчий вебінар за посиланням https://bit.ly/registaer_QA.
Зареєстровані учасники вебінару отримають посилання на реєстрацію, яка включає заповнення анкети та відбіркові тести.
Їх необхідно пройти до 23:59 30 січня 2022 року.
Успішні кандидати будуть запрошені на онлайн-співбесіду.
Навчання відбуватиметься поетапно упродовж 6 місяців. Його можна буде поєднувати з роботою або навчанням, адже заняття проходитимуть онлайн у вечірній час.
Більше інформації про програму за посиланням: https://www.unicef.org/.../unicef-and-epam-invite... ДОВІДКОВО:
Студенти, які успішно закінчать програму, можуть надалі співпрацювати з ЕРАМ.
Важливим елементом спільної навчальної програми ЕРАМ і ЮНІСЕФ є додаткова менторська підтримка від спеціалістів ЕРАМ, а також додаткові заняття з англійської мови.
Це вже друга спільна навчальна програма EPAM та ЮНІСЕФ. Перша стартувала у листопаді 2021 року для молоді з інвалідністю. Учасники, які успішно пройшли відбір, зараз навчаються іншої професії — DevOps.
Заявка
Міністерство соціальної політики України інформує
Підвищено розмір надбавки на догляд окремим категоріям осіб з інвалідністю з дитинства та за дитиною з інвалідністю.
З 1 січня 2022 року підвищено розмір надбавки на догляд:
- особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи А I групи, – із 150 до 200 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність ( з 2901,00 грн до 3868,00 грн);
- за дитиною з інвалідністю підгрупи А – зі 150% до 200 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку (для дітей віком до 6 років – з 3150,00 грн до 4200,00 грн; для дітей віком від 6 до 18 років – від 3927,00 грн до 5236,00 грн.
Відповідно, розміри державної соціальної допомоги з урахуванням надбавки на догляд на 1 січня 2022 року становлять від 1 934,00 до 7266,70 гривні.
Buy
До уваги отримувачів субсидії
Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується:
на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;
на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.
Житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення розраховується у квітні та жовтні з урахуванням тривалості опалювального сезону з 16 жовтня по 15 квітня включно.
У разі прийняття рішення про призначення житлової субсидії структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє заявнику про прийняте рішення. При цьому структурний підрозділ з питань соціального захисту населення самостійно обирає форму такого повідомлення в паперовому або електронному вигляді (за наявності адреси електронної пошти) та спосіб для повідомлення (особиста бесіда, поштовий зв’язок, смс-повідомлення).
Перерахунок житлової субсидії в межах установленого строку її призначення без звернення громадян здійснюється у разі:
- зміни розміру цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, внесків/платежів об’єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком;
- встановлення нового порядку обчислення розміру обов’язкового відсотка платежу громадян за житлово-комунальні послуги, внесків/платежів на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком та комунальні послуги в такому будинку, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;
- зміни соціальної норми житла та соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування;
- зміни виконавця комунальної послуги, управителя багатоквартирного будинку на окремій території (на підставі списків, наданих таким виконавцем, управителем)..
У разі зміни цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, розміру внесків/платежів об’єднанню житлові субсидії призначаються протягом трьох місяців з дати такої зміни.
У разі необхідності проведення перерахунку житлових субсидій за минулі періоди строк, за який здійснюється такий перерахунок, не обмежується
Buy
ЯКІ КАТЕГОРІЇ ГРОМАДЯН МОЖУТЬ ОТРИМАТИ ВАУЧЕР ДЛЯ НАВЧАННЯ ЗА ПРОГРАМОЮ ЦЕНТРІВ ЗАЙНЯТОСТІ
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. No 207 «Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці», мають право на безкоштовне навчання за ваучером Центру зайнятості наступні категорії громадян
внутрішньо переміщеним особам працездатного віку за відсутності підходящої роботи;
особам віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш як 15 років, до досягнення встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку;
особам, звільненим з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України або Державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону
України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з
військової служби, та деяких інших осіб”;
особам, звільненим з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у
Донецькій та Луганській областях, до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”
пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення;
особам, стосовно яких згідно із Законом України “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей” встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії
проти України, після їх звільнення.
Оплата ваучерів здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
ДОПОМОГА НА ПОХОВАННЯ ОСІБ, ЯКІ НЕ МАЮТЬ ПРАВА НА ПЕНСІЮ
Закон України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» передбачає різносторонню підтримку зазначеній категорії громадян. У тому числі, матеріальну допомогу на поховання. Вона призначається відповідно до Порядку, затвердженому Постановою КМУ від 2 квітня 2005 року № 261.
Хто може отримати допомогу?
Допомогу отримують ті, хто поховав особу, яка не має права на пенсію / особу з інвалідністю, що отримували відповідну соціальну допомогу. Вона призначається:
дітям померлого годувальника, або особам, які досягли віку, встановленого статтею 1 Закону, та не мають права отримувати пенсію, або визнані особами з інвалідністю;
особам, які не одержують пенсію або соціальні виплати з відшкодування шкоди здоров’ю, заподіяної на виробництві;
малозабезпеченим особам (крім осіб з інвалідністю I групи та дітей померлого годувальника);
особам з інвалідністю I групи.
Щоб отримати допомогу, необхідно звернутися до управління соціального захисту населення із заявою та документами:
довідка про смерть отримувача соціальної допомоги;
паспорт;
реєстраційний номер облікової картки платника податків;
рахунок з банку для нарахування соціальних виплат.
Зверніть увагу! Якщо особа, яка здійснила поховання, не звернулася своєчасно, виплата здійснюється не пізніше 12 місяців після смерті одержувача соціальної допомоги.
А якщо:
померла людина перебувала на повному державному утриманні, поховання проводиться за кошти держбюджету,
то допомога на поховання не виплачується.
ЧЕРЕЗ «ДІЮ» МОЖНА БУДЕ ОФОРМИТИ ДОПОМОГУ ОДИНОКІЙ МАТЕРІ, У РАЗІ УСИНОВЛЕННЯ АБО ДОГЛЯДУ ЗА ХВОРОЮ ДИТИНОЮ
Урядовці ухвалили рішення, яким дозволили подавати через «Дію» заяву в разі звернення за призначенням ще кількох видів державних допомог. Відповідне рішення закріплене постановою уряду №11 від 6 січня 2023 року.
Згідно з документом, за наявності технічної можливості, через портал Дія можна подати заяву в разі звернення за призначенням:
допомоги на дітей одиноким матерям;
допомоги при усиновленні дитини;
допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною.
Заява з необхідними документами та/або відомостями засобами Порталу Дія подається в електронній формі
Під час формування заяви та декларації (у разі її подання) на Порталі Дія отримуються/підтверджуються такі відомості:
1) з Державного реєстру актів цивільного стану громадян — щодо актового запису про народження;
2) з Єдиного державного демографічного реєстру через єдину інформаційну систему МВС — щодо унікального номера запису, що міститься в Реєстрі, з метою верифікації відомостей (даних) про особу та ідентифікації особи в інформаційно-комунікаційних системах, у тому числі реєстрах територіальних громад
Формування заяви припиняється та її подання блокується за допомогою засобів Порталу Дія, якщо зазначені у заяві та декларації (у разі її подання) відомості:
1) надані не в повному обсязі;
2) не підтверджуються відомостями з інформаційно-комунікаційних систем.
Електронний кабінет особи з інвалідністю
Електронний кабінет особи з інвалідністю - це є зручний сервіс, який допоможе оперативно отримати допоміжні засоби реабілітації. Даний сервіс доступний на Порталі Централізованого банку даних осіб з інвалідністю
ПЕРЕВАГИ сервісу
Завдяки сервісу люди, зареєстровані в централізованому банку даних з проблем інвалідності (далі - ЦБІ) отримають можливість:
подачі заяв про потребу в забезпеченні ДЗР та пакету документів шляхом заповнення стандартизованих форм, прикріплення сканованих копій документів та підписання КЕП;
подачі заяв про вибір підприємства шляхом заповнення стандартизованих форм, прикріплення сканованих копій документів та підписання КЕП;
а також здійснення зворотного зв’язку:
можливість надсилання людям з інвалідністю в електронний кабінет повідомлень про результат розгляду заяви про забезпечення ДЗР та пакету документів, інших інформаційних повідомлень.
УВАГА! Якщо людина з інвалідністю не зареєстрована в ЦБІ
Потрібно подати заяву про первинну реєстрацію в ЦБІ – пункт головного меню Електронного кабінету особи з інвалідністю «Заява про первинну реєстрацію в ЦБІ»
Для реєстрації у якості користувача Електронного кабінету необхідно виконати наступне:
1. Якщо є кваліфікований електронно-цифровий підпис (КЕП) можливо виконати первинну реєстрацію в Електронному кабінеті самостійно без необхідності особисто звертатися до органів соціального захисту населення - посилання «Реєстрація» на головній сторінці електронного кабінету АБО
2. Якщо КЕП відсутній, потрібно особисто звернутися до відділення соціального захисту та подати заяву про реєстрацію в Електронному кабінеті особи з інвалідністю ЦБІ, в результаті буде надано код авторизації. Цей код авторизації є секретним, тому його необхідно зберігати в таємниці до закінчення первинної реєстрації!
Для завершення первинної реєстрації необхідно виконати наступні дії:
• зайти на головну сторінку Електронного кабінету та обрати пункт меню «Реєстрація на Порталі ЦБІ»;
• заповнити реєстраційну форму – ввести логін, пароль, підтвердження паролю, електронну адресу, обрати вид реєстрації – без КЕП або з КЕП.
Детально ознайомитися з інструкцією (відеоінструкцією) користувача електронного кабінету особи та навчальним відео можна за посиланням https://www.msp.gov.ua/news/20999.html
Отримати доступ до електронного кабінету особи з інвалідністю та зареєструватися у ньому можна за посиланням https://ek-cbi.msp.gov.ua/ або на офіційному сайті Мінсоцполітики в розділі «Особам з інвалідністю».
КОНСУЛЬТАЦІЇ ЗА ТЕЛЕФОНАМИ «ГАРЯЧИХ ЛІНІЙ»
Головне управління Пенсійного фонду України на Черкащині в умовах воєнного часу продовжує працювати у штатному режимі.
Рекомендуємо залишатися у безпеці та звертатися для отримання пенсійних роз’яснень чи особистих консультацій в телефонному режимі.
ТЕЛЕФОНИ «ГАРЯЧИХ ЛІНІЙ» ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ:
для цивільних пенсіонерів – 0 800 504 801
для пенсіонерів силових структур – (0472) 54 43 55
телефон приймальні ГУ – (0472) 33 64 66
Також розміщуємо телефони «гарячих ліній» сервісних центрів Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області.
Новий прожитковий мінімум
Новий рік – новий прожитковий мінімум, який встановлено законом України “Про Державний бюджет України на 2023 рік”. На основі прожиткового мінімуму формуються такі соціальні виплати, як допомога малозабезпеченим родинам, особам (та дітям) з інвалідністю, допомога на дітей одиноким матерям та інші.
Повідомляємо, що з 1 січня 2023 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі – 2589 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:
дітей віком до 6 років — 2272 гривні;
дітей віком від 6 до 18 років — 2833 гривні;
працездатних осіб — 2684 гривні;
осіб, які втратили працездатність — 2093 гривні.
Зазначимо, що соціальні виплати збільшуються автоматично, без додаткового звернення до органів соціального захисту населення.
ПРО ОДНОРАЗОВУ КОМПЕНСАЦІЮ ОСОБАМ, ПОСТРАЖДАЛИМ ВНАСЛІДОК ДІЇ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ
Постановою Кабінету Міністрів України від 29.09.2021 № 1020 затверджений Порядок надання одноразової компенсації особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів.
Призначення постраждалій особі компенсації проводиться одноразово на підставі заяви за зареєстрованим або фактичним місцем проживання.
Компенсація призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 60 календарних місяців після встановлення зв'язку інвалідності з ушкодженнями, спричиненими вибухонебезпечними предметами
на підставі висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я - для дітей віком до 18 років;
на підставі висновку медико-соціальної експертної комісії - для осіб віком від 18 років.
Компенсація призначається та виплачується постраждалій особі в таких розмірах
особі з інвалідністю I групи - у п'ятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність;
особі з інвалідністю II групи - у чотирикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність;
особі з інвалідністю III групи - у трикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність;
дитині з інвалідністю підгрупи A до 18 років - у п'ятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність;
дитині з інвалідністю до 18 років - у чотирикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність.
На порталі Дія доступна автоматична послуга скасування статусу внутрішньо переміщених осіб
Раніше ВПО, які повернулися на місце постійного проживання, могли скористатися цим сервісом у застосунку Дія. Тепер скасування статусу доступне і на порталі.
Це дозволить скасовувати статус внутрішньо переміщеної особи швидко та зручно як на смартфоні, так і через десктопну версію сайту. Ви самостійно обираєте потрібний гаджет і в декілька кліків можете скористатись послугою.
Для цього потрібно:
- авторизуватися на порталі Дія;
- обрати послугу Скасування статусу ВПО та заповнити необхідні дані;
- перевірити сформовану заяву та підписати її електронним підписом.
Тож вам не доведеться повторно ходити до держустанов у разі помилки в заяві та протягом кількох днів чекати на рішення чиновника. Адже всі заявки обробляються онлайн, а послуга працює повністю автоматично.
Скасувати статус ВПО через портал можна за посиланням https://diia.gov.ua/services/skasuvannya-statusu-vpo
Це - важливо! Якщо ви постраждали від домашнього насильства або стали його свідком – не мовчіть! Телефонуйте на «гарячу лінію» 15-47
Психологічне, фізичне, економічне та сексуальне - це форми, в яких може проявлятись домашнє насильство.
В Україні за коротким телефонним номером 15-47 ЦІЛОДОБОВО та БЕЗКОШТОВНО діє «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей. «Гаряча лінія» приймає звернення від усіх заявників та надає інформаційні, психологічні та юридичні консультації.
Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону
+38 (044) 284-19-43
Детальніше: https://www.msp.gov.ua/news/22543.html
В Україні поновлено програму «Рука допомоги» – кредити непрацюючим громадянам з малозабезпечених сімей на початок чи розвиток власної справи
днією з цілей соціальної політики в Україні є максимальна допомога особам і родинам, які опинились у складних життєвих обставинах, та забезпечення умов для подолання цих обставин.
Програма дає можливість непрацюючим працездатним особам з числа членів малозабезпеченої сім’ї отримати одноразову безвідсоткову поворотну допомогу у розмірі до 100,5 тис. грн для відкриття чи розвитку власного бізнесу
На що дається фінансова допомога
На придбання обладнання та матеріалів, необхідних для розвитку власної справи
На яких умовах дається кредит
Людина може отримати безвідсотковий кредит від держави строком на 3 роки для започаткування власної справи
Як скористатися цією можливістю
Для отримання такої допомоги людина, яка має бажання розпочати підприємницьку діяльність, має звернутися до найближчого Центру зайнятості і подати до створеної при Центрі зайнятості Комісії з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім'ї:
заяву про надання фінансової допомоги
бізнес-план
довідку про несудимість.
Детальніше про програму #РукаДопомоги читайте за посиланням: https://www.msp.gov.ua/news/22617.html
Завершено монетизацію пільг
У січні 2023 року завершено реформу монетизації пільг, яка була розпочата в 2019 році. Пільги на оплату житлово-комунальних послуг їх одержувачам з січня поточного року надаються виключно у грошовій готівковій формі ( нарахування – в січні, виплата – у лютому).
Виплата пільг на оплату житлово-комунальних послуг пільговикам тепер здійснюється у грошовій готівковій формі шляхом перерахування коштів Пенсійний фонд України.
Детальніше про зміни можна ознайомитись в інфографіці та за посиланням на сайті: https://www.msp.gov.ua/news/22585.html
Що треба знати аби не стати жертвою торгівлі людьми
Сигнали, які свідчать про те, що ви потрапити у ситуацію торгівлі людьми:
- У вас забрали паспорт або документи вашої дитини
- Обмежують ваше пересування в населеному пункті, де ви перебуваєте. Примушують жити або працювати в замкнених приміщеннях
- Забрали ваш мобільний телефон та інші засоби зв’язку
- Відмовляють у наданні екстреної медичної допомоги вам або вашій дитині, обмежують сон, відпочинок і харчування
- Примушують або схиляють до дій із застосуванням фізичного насильства, психологічного тиску або маніпуляцій
- Пропонують фінансову допомогу, чим втягують вас у боргову кабалу
- Пропонують працевлаштування без заздалегідь обговорених умов роботи, з нереалістично високою заробітною платою, договір складено незрозумілою для вас мовою
Про щомісячні грошові виплати громадянам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною
Уряд ухвалив постанову про щомісячні грошові виплати громадянам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України
Метою Мінсоцполітики є забезпечення ефективного соціального захисту громадян, а також, зважаючи на боротьбу України з повномасштабною російською агресією, вшанування подвигів тих, хто сьогодні захищає Батьківщину на фронті.
Постанова визначає наступні розміри щомісячної грошової виплати, залежно від присвоєної відзнаки:
громадянам із числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і яким, починаючи з 2014 року, присвоєно звання Героя України з врученням ордена “Золота Зірка” – 3 розміри мінімальної заробітної плати або 20 100 грн на 1 січня ц.р.;
громадянам, яких починаючи з 2014 року нагороджено:
орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів, – 2 розміри мінімальної заробітної плати або 13 400 грн на 1 січня ц.р.;
орденом “За мужність” трьох ступенів, – 1 розмір мінімальної заробітної плати або 6 700 грн на 1 січня ц.р.;
орденом княгині Ольги трьох ступенів, – 1 розмір мінімальної заробітної плати або 6 700 грн на 1 січня ц.р.;
непрацездатним членам сімʼї загиблих (померлих) осіб із числа нагороджених посмертно орденом “Золота Зірка”, яким присвоєно звання Героя України, орденом “Богдана Хмельницького” трьох ступенів, орденом “За мужність” трьох ступенів, орденом княгині Ольги трьох ступенів – 1 розмір мінімальної заробітної плати або 6 700 грн на 1 січня ц.р.
Детальніше читайте за посиланням: https://www.msp.gov.ua/news/22582.html