Червонослобідська територіальна громада
Вітаємо на офіційному веб-сайті

Освіта

Відповідальність батьків та учнів за здобуття освіти

Кожна людина має права та обов’язки, і при реалізації своїх прав кожен зазнає обмежень з метою забезпечення належного визнання і поваги прав і свобод інших. Про це зазначається у статті 29 Загальної декларації прав людини та у статтях 21, 23 Конституції України.

Між інтересами (правами) дитини повинна існувати справедлива рівновага, і, дотримуючись такої рівноваги, особлива увага має бути до найважливіших інтересів дитини, які за своєю природою та важливістю мають переважати над інтересами батьків (цитати з рішень Європейського суду з прав людини в рішенні у справі від 07.12.2006 та рішенні від 27.02.1992).

Служба освітнього омбудсмена періодично отримує скарги від педагогів щодо невиконання батьками своїх обов’язків щодо здобуття їхніми дітьми освіти. Особливо проблемним є виконання батьками своїх обов’язків під час дистанційного навчання їхніх дітей. Хоча в кожному окремому випадку є свої причини, чому дитина не здобуває освіту або має суттєві перерви у навчанні. Тому Служба освітнього омбудсмена підготувала роз’яснення щодо відповідальності батьків за здобуття їхніми дітьми шкільної освіти.

Обов’язки батьків щодо здобуття дітьми освіти
Основними документами, які регулюють права та обов’язки батьків є Сімейний кодекс України, Закон України «Про освіту», Закон України «Про охорону дитинства», Закон України «Про повну загальну середню освіту».


Освітяни Червонослобідської ТГ провели робочу нараду

Бюджет, якість освітніх послуг - ключові питання наради для керівників закладів загальної середньої освіти Червонослобідської сільської ради, яка відбулася сьогодні, 11 січня.
У ході наради директори закладів освіти обговорили із сільським головою Олександром Литвиненком, заступником сільського голови Вікторією Церковною, начальником фінансового управління Юлією Чешою, начальником відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Валентиною Шевчук пріоритети роботи у ІІ семестрі 2022/2023 навчального року.
- Формула якості освітньої діяльності має чотири складові: освітнє середовище, педагогічна діяльність, здобувачі освіти, управлінські процеси. Сьогодні з керівниками закладів освіти громади обговорили організацію внутрішньої та зовнішньої системи забезпечення якості освіти, фінансування закладів освіти, участь в освітянських конкурсах та учнівських олімпіадах та ряд поточних питань. Працюємо! Навчаємося! Кожен на своєму фронті наближає перемогу! – зауважив голова громади Олександр Литвиненко.

Тиждень цифрової освіти у закладах освіти Червонослобідської громади

У закладах освіти Червонослобідської сільської ради з 19 по 25 грудня 2022 року проходив Тиждень цифрової освіти, у рамках якого було проведено низку заходів задля удосконалення цифрових навичок у різних напрямках.
Скориставшись рекомендованими ресурсами @Дія.Цифрова освіта
https://osvita.diia.gov.ua/digigram
https://www.instagram.com/diia.education/
https://www.facebook.com/diia.education
https://t.me/diia_education
#DiiaDigitalEduWeek

удосконалено навички створення діджитал-контенту, ознайомлено із трендами освіти та віддаленою роботою, отримано допомогу у питаннях цифрової фінансової грамотності та сімейної цифровізації, в основах медіаграмотності та кібергігієни.
Особлива увага зверталася на серіали, які в час війни мають особливе значення:
Основи кібергігієни
* Кіберняні
* Обережно! Кібершахраї
* Як громаді стати цифровою
* Регіональна цифрова трансформація
* Психологічна підтримка себе та близьких для цивільних
* Робота з емоційним вигоранням
* Оперативна допомога при ПТСР

Яна Орап та Дар’я Харченко представлятимуть громаду на обласному етапі ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

5 листопада 2022 року здобувачі освіти Червонослобідської територіальної громади вкотре звернулися до поетичного спадку Великого Кобзаря та взяли участь у IІ етапі XIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
16 учасників конкурсу продемонстрували сучасне розуміння художнього спадку Тараса Шевченка, високий рівень своєї творчості та утвердились у переконанні, що Шевченкове слово вічно живе та є незламним джерелом національного духу!
Високий рівень мовної освіти, особистий творчий потенціал, глибоке осмислення художньої спадщини видатного поета продемонстрували переможці конкурсу:
Орап Яна Станіславівна, учениця 8 класу Червонослобідського закладу загальної середньої освіти I-IIІ ступенів№2 Червонослобідської сільської ради Черкаської області (вчитель Вакуліна Л.М.) та
Харченко Дар’я Олександрівна, учениця 11 класу Червонослобідського закладу загальної середньої освіти I-IIІ ступенів№1 Червонослобідської сільської ради Черкаської області (вчитель Омельченко О.О.), які представлятимуть громаду в обласному етапі конкурсу.
Щиро вітаємо переможців та їх наставників, бажаємо нових творчих злетів та подальших перемог.

30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми.

Україна була серед перших країн у Європі, яка встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи. На сьогодні боротьба з торгівлею людьми лишається одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини. На жаль, низка факторів (війна, економічна нестабільність, міграція населення) провокують появу нової, більш цинічної форми експлуатації людини та створюють відчутну загрозу потрапляння у ситуацію торгівлі людьми практично всіх соціальних груп населення. Пам’ятайте: варто завжди ретельно вивчати будь-яку пропозицію працевлаштування, навчання, відпочинку, а також ініціативу щодо захисту, навіть якщо Ви довіряєте тому, хто її пропонує.
Тільки об’єднання зусиль міжнародної спільноти та громадськості всіх країн, тільки обізнаність та обачність населення допоможуть запобігти
злочинам, пов’язаними з торгівлею людьми й забезпечити захист для кожного. Бережіть себе та своїх рідних, будьте обачними – це важливо як ніколи!

Безпека дітей понад усе

Освітні заклади Червонослобідської ТГ готуються до нового 2022-2023 навчального року.
Міністерством освіти та науки України було надано відповідні рекомендації щодо відновлення навчання в очному режимі по всій території країни в закладах, у яких є найпростіші укриття. Керівникам закладів надіслано Інструктивно-методичні матеріали щодо порядку підготовки закладу освіти до нового навчального року та опалювального сезону з питань цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності. Відповідно комісія сільської ради, згодом відділ освіти, охорони здоров’я, культури та спорту Черкаської районної державної адміністрації спільно з фахівцями підрозділів ДСНС, Держпродспоживслужби, цивільного захисту, містобудування та архітектури, охорони здоров’я провели обстеження всіх закладів дошкільної та загальної середньої освіти Червонослобідської сільської ради. Після перевірки було складено відповідні акти та рекомендовано для використання лише 3 об’єкти, які можуть використовуватися як найпростіші укриття. Є чітко визначений порядок облаштування укриттів.
За інформацією керівників закладів освіти моніторингові дослідження показали, що 85% батьків громади підтримують дистанційне навчання під час воєнного стану в Україні.
Запевняємо, батьки оберуть форму навчання для дітей таку, яку вважатимуть найкращою, а педагоги створять усі умови, щоб діти почували себе безпечно та отримали якісну освіту!

Вітаємо педагогів Червонослобідської ТГ, роботи яких відзначено в обласній виставці-конкурсі „Нова українська школа Черкащини“

Педагогічні працівники Червонослобідської громади долучились до участі в обласній виставці-конкурсі „Нова українська школа Черкащини“, яка проходила в дистанційному режимі з 22 по 24 квітня 2022 року на базі комунального навчального закладу „Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради“.
Відповідно до наказу Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 23.06.2022 №62 „Про підсумки проведення обласної виставки-конкурсу „Нова українська школа Черкащини“ відзначено:
- кращий досвід організаторської діяльності з упровадження засад Нової української школи та популяризації інноваційних здобутків на міжнародному та всеукраїнському рівнях авторський колектив учителів Червонослобідського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Червонослобідської сільської ради Черкаської області під керівництвом директора Самохотова Анатолія Олександровича за методичні посібники „Панорама інновацій закладу загальної середньої освіти“ і „Професійна орієнтація – важлива складова інноваційної діяльності Нової української школи“.
- матеріали авторського колективу учителів Хутірського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Червонослобідської сільської ради Черкаської області під керівництвом директора Сербіної Алли Михайлівни за методичний посібник „Формування безбар’єрного, інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору“ можуть бути рекомендовані для впровадження у практику роботи педагогів області
- педагогічних працівників, нагороджених Дипломами Черкаського обласного інституту післядиплом інституту за представлені на виставку матеріали, які мають високий рівень методичного забезпечення: Бережна Наталія Григорівна, Носова Валентина Юріївна, учителі Червонослобідського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 Червонослобідської сільської ради Черкаської області, за навчально-методичний посібник „Вивчаймо зміни у правописі разом!“.

Бажаємо творчого натхнення, оптимізму та
мирного 2022-2023 навчального року!

У закладах освіти Червонослобідської громади завершився 2021-2022 навчальний рік

У закладах загальної середньої освіти Червонослобідської ТГ для 1483 здобувачів освіти, в тому числі 62 одинадцятикласників, пролунав останній дзвоник, який сповістив про перегорнуту сторінку шкільного календаря.
- 2021-2022 навчальний рік діти завершили в умовах війни, тому свято Останнього дзвоника відбулося в онлайн-режимі. Кожен заклад освіти обрав свій формат святкування: презентацію, відеофільм, колаж з випускниками, у яких закарбовано пам’ятні віхи шкільного життя. Діти спілкувалися через мережу Інтернет. Свято останнього дзвоника обʼєднало учнів та вчителів, зробило останній день навчального року традиційно святковим, - повідомила Валентина Шевчук, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Червонослобідської сільської ради,
2021/2022 навчальний рік став випробуванням для педагогічних колективів, які прийняли складні виклики воєнного стану, адаптувались до умов та організували безперервний освітній процес в умовах воєнного стану у дистанційній формі, тепло прийняли внутрішньо переміщених осіб, займалися волонтерською діяльністю та патріотичним вихованням молоді, а також беруть участь у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.
Тож нехай яскраві кольорові метелики, що символізують легкий невагомий політ у висоту до здійснення мрій, втілять наші мрії про МИР, ДОБРО, ЩАСТЯ!

Переможці конкурсу «Територія STEM»

Вітаємо педагогів закладу дошкільної освіти Червонослобідської ТГ Віру Канівець та Тетяну Білик, які стали переможцями обласного конкурсу «Територія STEM».

Детальніше читайте на сайті.

Вітаємо з перемогою дошкільників

Педагоги ЗДО «Дніпряночка» села Червона Слобода взяли активну участь у квітневих Європейських STEM-подіях:обласному конкурсі «Територія STEM». Учасниками заходу стали понад 170 педагогів із різних куточків Черкащини.
Конкурс проведений із метою консолідації інтелектуальних зусиль педагогічного загалу в області в аспекті реалізації STEM-орієнтованого підходу. Канівець Віра Володимирівна («STEM-освіта – територія формування уявлень дітей дошкільного віку про предметно-перетворювальну діяльність людини» та Білик Тетяна Анатоліївна («Розвиток конструктивно-модельної діяльності у дошкільнят засобами LEGO» посіли І місця, Галицька Тетяна Володимирівна («STEM-освіта: простір можливостей для гуманітаріїв») – ІІ місце.
Вітаємо з перемогою наших дошкільників, дякуємо за творчість, ініціативу, креативність у реалізації педагогічних ідей.

«Патріотичний травень – разом до Перемоги!»

Черкаський обласний Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради запрошує долучитися до проходження циклу патріотичних вікторин для учнівської молоді «Патріотичний травень – разом до Перемоги!».
Метою вікторини є виховання патріотизму в учнівської молоді, актуалізація знань щодо важливих дат в історії України у травні 2022 року, а саме:
8 травня – День пам’яті і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні;
18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу;
19 травня – День вишиванки в Україні у 2022 році;
23 травня – День Героїв;
24 травня – День слов’янської писемності та культури.
До участі у вікторині запрошуємо:
- учнівську молодь, вихованців гуртків позашкільних, професійно-технічних закладів освіти області;
- курені/рої Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
Вікторина відбуватиметься з 4 по 30 травня 2022 року.
Після проходження вікторин кожний учасник самостійно завантажує грамоту Центру.
Пройти вікторини можна за посиланням:

Все, що потрібно знати про вибухонебезпечні предмети

Із метою реалізації державної політики щодо здійснення заходів з протимінної діяльності, зокрема з інформування населення про небезпеку мін та вибухонебезпечних предметів Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України забезпечено виготовлення навчальних посібників у вигляді коміксів для дітей „Мінна безпека не без ПЕКа“ та „Безпечний Пекосвіт“, схвалені ДНЗ „Інститут модернізації змісту освіти“ для використання в освітньому процесі, та які було розміщено в мережі Інтернет для безкоштовного завантаження за посиланнями:
Рекомендуємо зазначені навчальні посібники використовувати педагогам та батькам.

У Червонослобідській ТГ проведено атестацію педагогічних працівників

Атестаційна комісія ІІ рівня при відділі освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Червонослобідської сільської ради підбила підсумки роботи 20 педагогічних працівників Вергунівського ЗЗСО І-ІІІ ст., Червонослобідського ЗЗСО І-ІІІ ст. №1, Червонослобідського ЗЗСО І-ІІІ ст. №2, КУ «Інклюзивно-ресурсний центр», Хутірського ЗЗСО І-ІІІ ст., ЗДО «Дніпряночка» та ЗДО «Троянда».
Педагогічні працівники ділилися своїми знахідками, методичними доробками, знайомили колег з технологіями власного досвіду.
Деталі за посиланням.

Флешмоб на підтримку армії: висловити подяку захисникам і захисницям може кожен

Підтримай наших воїнів, долучайся до флешмобу за темою «Хай Великдень з кожної домівки в Україні долине до сердець наших Захисників» від Черкаського обласного Центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді, щоб висловити подяку Збройним силам України.
Флешмоб відбудеться з 17 по 27 квітня 2022 року. Учасникам необхідно зареєструватися за посиланням https://forms.gle/ahGTCfHM7P8J78Wf6
Для участі у флешмобі на підтримку Збройних Сил України потрібно на вибір: намалювати малюнок за зазначеною темою, розповісти або самому написати вірш, виставити відеоролик або відеозвернення на сторінці закладу в Instagram, Facebook, YouTube, TikTok, відмітити нас за допомогою хештегів #ОЦТКІЕ_Черкаси #Великодніми_молитвами_до_Перемоги #ВірюЗСУ #ДякуюЗСУ

Коли у школах Червонослобідської громади пролунає останній дзвінок?

Заклади освіти Червонослобідської громади визначилися із датою завершення 2021/2022 навчального року. Відповідно до рекомендацій МОН України, кожен заклад освіти робив це самостійно.

Деталі за посиланням.

Обговорили порядок завершення 2021-2022 навчального року в умовах воєнного стану

Наказ Міністерства освіти і науки від 01 квітня 2022 року №290 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо окремих питань завершення 2021-2022 навчального року» став предметом обговорення онлайн-наради з керівниками закладів загальної середньої освіти Червонослобідської сільської ради, яка відбулася під головуванням Валентини Шевчук, начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту, за участю заступника сільського голови Вікторії Церковної.
Особлива увага приділялась організації соціально-психологічної допомоги тимчасово переміщеним дітям та членам їх родин.
На особливостях застосування норм трудового законодавства у закладах освіти під час дії правового режиму воєнного стану зосередив увагу Ігор Ткач, начальник юридичного відділу виконавчого комітету Червонослобідської сільської ради.
За підсумками наради було дано конкретні доручення керівникам закладів загальної середньої освіти щодо вирішення питання тривалості навчального року, підсумкового оцінювання, переведення учнів та видачі документів про здобуття освіти.

Переселенці-випускники можуть підтягнути математику в онлайн-школі «Абітурієнт – 2022»

За сприяння КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» вчителі математики Черкаської області вирішили підтримати ініціативу вчителів української мови Черкаського гуманітарно-правового ліцею щодо створення безкоштовної обласної онлайн-школи «Абітурієнт – 2022» та долучаються до проведення дистанційних уроків із математики для учнів із числа внутрішньо переміщених осіб.
Онлайн-школа з математики функціонуватиме двічі на тиждень (вівторок та четвер). Заняття проводитиме команда досвідчених учителів Черкаської області, які готові надати повну навчальну та психологічну підтримку випускникам у цей складний час.
Заняття розпочнуться з 05.04.2022 о 16:00.
Зареєструватися необхідно за формою:
Розклад занять за посиланням.

Долучаймося до Всеукраїнського онлайн-уроку фізичної культури!

6 квітня 2022 року о 13.00 відбудеться Всеукраїнський онлайн-урок фізичної культури, присвячений Міжнародному дню спорту на благо миру та розвитку.
Організаторами заходу є Міністерство освіти і науки України, Комітет з фізичного виховання та спорту МОН, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», ГО «Рух Олександра Педана «Джуніор» за підтримки Міжнародного дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ».
До уроку долучаться зірки спорту та шоу бізнесу: телеведучий Олександр Педан, співак Позитив (Олексій Завгородній), танцюрист Євген Кот, футболіст Олександр Зінченко, дзюдоїстка Дар’я Білодід.
Підключитися до уроку можна за одним із покликань:
Міністерство освіти і науки України – https://www.youtube.com/c/MONUKRAINE
Новий канал – https://youtube.com/c/novychannel
Рухаємося разом з усією країною! Перемагаємо разом!

Спрощене ЗНО: як його проводитимуть

МОН і Комітет із питань освіти, науки та інновацій Веровної Ради пролили світло на проведення спрощеного ЗНО.
Вступників мають скласти національний мультипредметний тест із трьох предметів:
українська мова;
математика;
історія України.
Завдань з української літератури не буде.
Загалом буде 60 завдань, які потрібно буде виконати за 80 хвилин.
Незважаючи на те, що спочатку представники влади заявляли, що мультипредметний тест складатиметься онлайн, його таки зроблять очним.
Випускники повинні будуть прийти до визначеного центру тестування. Проте з огляду на високу ймовірність повітряних тривог у різних регіонах тестування не буде проводитися в один день і в один час.
Планується, що на проходження тесту буде 10–15 днів (без урахуванням можливої додаткової сесії), розповів голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій ВР Сергій Бабак. Варіанти завдань кожного дня будуть різними.
Також Бабак повідомив, що оцінка буде відповідати чинним програмам ЗНО і результат кожного зі складників тесту буде відображатися в тестових балах, а також за шкалою 100 – 200.
Якщо під час тестування розпочнеться повітряна тривога, то проведення тесту призупинять, а учасники будуть повинні піти в безпечне місце.
“Це є основною умовою створення пункту тестування. Після оголошення про відбій повітряної тривоги всі учасники можуть долучитися до продовження ЗНО”, – зазначив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
Водночас діти, які зараз перебувають на тимчасово окупованих територіях мають приїхати в безпечні регіони, аби мати змогу пройти тестування.
Нагадаємо, Український центр оцінювання якості освіти писав, що всім потенційним цьогорічним вступникам у виші потрібно зареєструватися на ЗНО до 9 квітня (створити реєстраційні картки), незалежно від того, в якій формі відбуватиметься вступне випробування.
Також Сергій Шкарлет уже ділився деталями цьогорічної вступної кампанії. Зокрема, окрім мультипредметного тесту, передбачене написання мотиваційних листів.

Школярі Червонослобідської громади – переможці обласного патріотичного конкурсу

Шестеро учнів та вчителі Хутірського ЗЗСО І-ІІІ ст., Нечаївського ЗЗСО І-ІІ ст. і Червонослобідського ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 стали переможцями обласного патріотичного конкурсу учнівської молоді «Герої серед нас». Вихованці шкільних гуртків патріотичного спрямування здобули призові місця в номінаціях «Сучасні борці за незалежність та територіальну цілісність України» та «На прикладах героїв виховуємо патріотів».

Детальніше про конкурс та переможців за посиланням.

Психологічна підтримка як дієвий засіб в екстремальних ситуаціях

Внаслідок складної соціально-політичної ситуації в Україні, з’явилися такі психологічні проблеми як гострі емоційні розлади, реактивні стани, панічні напади, дезорієнтація тощо.
У Червонослобідській ТГ громаді активізовано роботу практичних психологів, соціальних педагогів закладів освіти, КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр» з метою надання соціально-психологічної допомоги дітям та членам родин переміщених осіб.
На базі закладів освіти громади з 8 по 16:00 працюють психологи та соціальні педагоги, які надають кваліфіковану психологічну та іншу професійну допомогу як дітям, так і дорослим. Для дітей проводяться ігрові, розвиваючі заняття, для дорослих – оперативні консультації, індивідуальна робота. Світлана Рибчинська, практичний психолог Червонослобідського ЗЗСО І-ІІІ ст.№1, підготувала презентацію з питання формування навичок адаптації до перебування в умовах стресу. З презентацією можна ознайомитися за посиланням:
Психологічну підтримку можна отримати щодня з 9 по 20:00 за телефонами:
06739496766 Валентина
0933572084 Світлана
Комунальний заклад «Інклюзивно-ресурсний центр» Червонослобідської сільської ради надає психологічну допомогу населенню, учасникам, очевидцям та постраждалим внаслідок воєнних подій та послуги логопеда за адресою: с.Червона Слобода, вул.Пирогова,3 к.1/31 (приміщення КНП «Червонослобідська центральна районна лікарня».

Психологічну підтримку можна отримати з 8 по 20:00 за телефонами:
0965683646 Наталія
0936290225 Людмила
Не треба зволікати та соромитись свого стану, адже психологічне здоров’я - невід’ємна частина фізичного стану.
Бережіть себе й рідних людей!

Платформа «Знаїмо» - це коли ми знаємо, що їмо…

В Україні розпочала роботу платформа про здорове харчування у школах «Знаїмо», на якій зібрано всі необхідні інструменти та матеріали. «Знаїмо» – це коли ми знаємо, що їмо, а саме корисну, свіжу, збалансовану їжу.
На Інтернет-платформі представлено необхідну інформацію для керівників закладів освіти про перебіг реформи та нормативи шкільного харчування; створені розділи для вчителів і батьків, де можна дізнатися, як формувати культуру харчування вдома та в школі. Також є окремий розділ для учнів, у якому в доступній формі, з використанням ігор та тестів, викладено основи здорового харчування. Окрім того, платформа містить розділ про бізнес підтримку шкіл.
Батьки та школярі також можуть знайти для себе багато корисного. Це підказки, які допоможуть краще зрозуміти особливості здорового харчування та дотримуватися його на постійній основі і без зайвих зусиль.

В онлайн форматі zoom-конференції обговорено актуальні питання освіти

22 грудня 2021 року в онлайн форматі zoom-конференції проведено нараду для керівників закладів освіти Червонослобідської ТГ. У ході розгляду першого питання Валентина Шевчук, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Валентини Шевчук підвела підсумки роботи за І семестр 2021-2022 навчального року та окреслила завдання на ІІ семестр 2021-2022 навчального року.
Про індивідуальну програму розвитку та встановлення рівня підтримки учнів, які навчаються в інклюзивних класах, поінформувала Наталія Слободяник, директор комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Червонослобідської сільської ради.
На нараді значну увагу було приділено розгляду питання щодо дотримання протиепідемічних вимог під час проведення масових заходів у період новорічних та різдвяних свят.
У нараді взяв участь начальник відділу з питань правопорядку, безпеки громадян, цивільного захисту, охорони виконавчого комітету Червонослобідської сільської ради Леоніда Кошового, який акцентував увагу на правилах поведінки під час новорічних свят та правилах безпечної поведінки на зимових канікулах.
За підсумками розгляду питань було дано конкретні доручення.

Державна служба якості освіти запустила інформаційну кампанію про систему забезпечення якості освіти в українських школах

“Якісна школа – це середовище, у якому дитина щаслива” – з таким слоганом Державна служба якості освіти України запустила інформаційну кампанію про систему забезпечення якості освіти в українських школах. Кампанія створена в межах ініціативи “Система забезпечення якості освіти”, яка впроваджується в рамках проєкту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe).
Метою інформаційної кампанії є інформування батьків, учнів, директорів шкіл, вчителів, а також громади про те, якою має бути якісна школа та як нова система забезпечення якості освіти і як кожен учасник освітнього процесу може допомогти закладу стати кращим.
«Якісна школа — це результат співпраці засновника, директора, вчителів, учнів і батьків. Важливими у такій роботі є спільність цінностей і цілей, вміння прислухатися та враховувати думку одне одного, прагнення до розвитку свого закладу освіти. Не менш важливим є розуміння кожним учасником освітнього процесу своєї ролі у підвищенні якості освіти. Саме про це йде мова в інформаційній кампанії. Вона дає вичерпні відповіді на запитання, як конкретно директори шкіл, вчителі, батьки, громада можуть долучитись до розвитку закладу освіти та зробити його кращим, — розповіла начальниця управління Державної служби якості освіти у Черкаській області Оксана Компанієць.
У межах кампанії Державна служба якості освіти створила інформаційний ресурс та анімовані відеоролики про те, що таке якісна школа та система забезпечення якості освіти, впровадженням якої займається Служба. Забезпечення поліпшення якості освітньої діяльності може бути реалізоване через процедури самооцінювання або проходження інституційного аудиту – нової процедури зовнішнього оцінювання роботи школи, під час якого незалежні експерти оцінюють освітні та управлінські процеси. На інформаційному ресурсі, презентованому в рамках кампанії, розповідається про ці два процеси, інструменти, які використовуються, та який результат може отримати школа. Також на сайті про якісну школу Служба пропонує батькам низку прикладів, як вони можуть долучитись до покращення якості освіти у школі та допомогти директору розвивати школу.
З інформаційним ресурсом, створеним в межах кампанії про якісну школу, можна ознайомитись за посиланням https://qualityeducation.org.ua/, а ролики розміщені на ютуб-каналі Служби.
Довідково:
Державна служба якості освіти – державний орган, створений у 2017 році, що опікується дотриманням якості освіти та освітніх стандартів у школах. Служба призначена допомагати закладам освіти підвищити якість освітньої діяльності, гарантувати якість освіти та формувати довіру суспільства до української освіти.
Ініціатива “Система забезпечення якості освіти” впроваджується в межах проєкту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe). “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe) є проєктом міжнародної технічної допомоги, що реалізується компанією Alinea International та фінансується Урядом Канади.

АТЕСТАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Атестаційною комісією ІІ рівня відзначено професійне зростання 14 педагогічних працівників закладів освіти Червонослобідської сільської ради та проатестовано на:

- підтвердження кваліфікаційної категорії "спеціаліст вищої категорії" 7 педагогічних працівників та 4 особам встановлено;

- підтвердження педагогічне звання "Старший учитель" 1 особі, присвоєно 5 особам;

- підтвердження педагогічного звання "Учитель-методист" 1 педагогу, присвоєно по 1 званню "Учитель- методист" та "Вихователь-методист".

Атестаційними комісіями І та ІІ рівня проатестовано 4 педагогічні працівники за результатами успішного проходження сертифікації.


Інформація по створенню ліцею у Червонослобідській сільській територіальній громаді