Людям з порушенням зору
(0472)304-136
(0472)304-118
Слобідська сільська рада нагадує, що нерест – це критично важливий період для відновлення популяцій риби у наших водоймах. Від його успішності залежить не лише якість, але й кількість водних біоресурсів у майбутньому.
З метою забезпечення сприятливих умов для нересту, з 1 квітня 2025 року на більшості рибогосподарських водних об'єктів України запроваджено щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів:
- на Кременчуцькому водосховищі з затоками з 1 квітня по 10 червня 2025 року;
- у всіх інших річках (їх частинах) та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками, затонами) з 1 квітня по 20 травня 2025 року, а в придаткових з 1 квітня до 30 червня 2025 року.
- на всіх інших водних об’єктах строки заборони передбачені Правилами любительського рибальства та Правилами промислового рибальства у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах).
Зверніть увагу, риболовля у цей період дозволяється лише з берега за межами нерестовищ гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою.
Водночас під час нересту забороняється пересування на водоймах всіх транспортних засобів чи моторних суден (за винятком установлених суднових ходів), за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади. Забороняється також здійснення промислового рибальства та підводного полювання.
Порушення правил рибальства карається як притягненням до адміністративної так і до кримінальної відповідальності, залежно від суми заподіяної шкоди. Сума штрафів за порушення правил рибальства, згідно з КупАП становить від 34 до 680 грн. Крім того, порушник повинен сплатити за незаконне добування (збирання) або знищення водних біоресурсів незалежно від розміру та ваги збитки за таксами, відповідно до постанови КМУ від 29 вересня 2023 року № 1042 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, завданої порушенням законодавства про рибне господарство внаслідок незаконного добування (вилову), знищення або пошкодження водних біоресурсів, а також незаконного знищення чи погіршення середовища існування водних біоресурсів», наприклад (грн за екземпляр): сом – 5117, судак – 3587, короп – 3706, щука – 3468, окуня – 3162, білий амур та товстолобик – 3638, рибець, синець, карась сріблястий – 1581, лящ – 1649, лин – 1598, краснотірка, білоочка, плоскирка плітка (тараня) – 1564, раки – 3332.
Окрім цього, повідомляємо, що у нерестовий період рибоохоронці Держрибагентства у посиленому режимі здійснюють контроль на водоймах.
Будьмо свідомими та збережемо багатство наших водойм для майбутніх поколінь!