Людям з порушенням зору
(0472)304-136
(0472)304-118
З настанням весни спостерігається підвищення температурних показників і незначна кількість опадів. Починається пожежонебезпечний сезон – це період з моменту танення снігу в лісі до появи повного зеленого покриву або настання стійкої дощової осінньої погоди. За таких умов можливе виникнення пожеж у природних екосистемах. Щорічно пожежі завдають непоправної шкоди природі та державі. Найбільша їхня кількість припадає на весняно-літній період.
Лісові пожежі виникають головним чином з вини людини та внаслідок дії деяких природних чинників. Причиною загоряння може бути виробнича діяльність людини (спалювання відходів на прилеглих до лісу територіях) та необережне поводження з вогнем (недопалки, сірники, вогнища).
Вогонь може швидко розповсюдитись, підхоплений вітром, стати вогненним валом, що знищує на своєму шляху все живе і перетворює ліси в нежиттєздатні пустелі та при цьому виникає велика загроза для населених пунктів, життя людей, домашніх тварин. Найбільш небезпечними бувають жаркі та сухі літні дні з відносною вологістю повітря 30 – 40%.
Шановні громадяни!
Найчастіше причиною виникнення пожеж є людська недбалість та необережність. Тож, аби запобігти виникненню пожеж в екосистемах нагадуємо правила безпечної поведінки у лісових масивах, паркових зонах, правилами безпечного відпочинку, а саме:
- не смітити, не створювати несанкціонованих сміттєзвалищ у лісових масивах та природних екосистемах;
- не розпалювати багаття у непристосованих місцях, особливо у спекотну вітряну погоду;
- не спалювати стерню, сміття та залишки рослинності на присадибних ділянках;
- не кидати недопалки та непогашені сірники у траву;
- не залишати вогнище без нагляду та обов’язково загасити його водою або засипати піском чи землею.
Лісокористувачам, землекористувачам, орендарям земельних ділянок сільськогосподарського призначення рекомендовано утримувати свої території у належному протипожежному стані.
А у разі виявлення загоряння головне – не впадати у паніку, а негайно телефонувати до Служби порятунку за номером „101”.
Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.
Бережіть себе та природу!