Червонослобідська територіальна громада
Вітаємо на офіційному веб-сайті

Одночасне оформлення паспортів при зміні прізвища, імені та по-батькові

Паспорт громадянина України у формі ID-картки є  документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство на території України. 

На сьогоднішній день ID-картка відповідає найсучаснішим міжнародним стандартам у сфері безпеки документів. Завдяки вбудованому електронному безконтактному носію (чіпу), який містить персональні та біометричні  дані власника її неможливо підробити або скопіювати, що є важливим в умовах воєнного часу.

Соснівський відділ у місті Черкаси ЦПМУ ДМС повідомляє, що 11 травня 2022 року набрала чинності постанова КМУ від 07.05.2022 № 541                  «Про реалізацію експериментального проекту щодо одночасного оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон», якою затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо одночасного оформлення, обміну паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Для оформлення паспорта громадянина України в разі зміни прізвища, імені, по батькові особа подає такі документи:

1) паспорт громадянина, що підлягає обміну;

2) документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну (крім випадків коли строк дії паспорта закінчився);

3) довідку або копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків (РНОКПП) або повідомлення про відмову від його прийняття (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття зазначеного номера) – за умови реєстрації в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів або отримання повідомлення про відмову від прийняття зазначеного номера (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття зазначеного номера). 

Якщо така інформація подавалася під час оформлення паспорта, що підлягає обміну відповідні документи не надаються;

документи, що підтверджують відомості для внесення додаткової змінної інформації до безконтактного електронного носія, що міститься у паспорті:

4) про шлюб і розірвання шлюбу — свідоцтво про шлюб, свідоцтво про

розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт (за умови укладення шлюбу або реєстрації акту цивільного стану про його розірвання після видачі паспорта який обмінюється);

5) про зміну імені — свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт (за умови зміни прізвища, імені або по батькові після дати видачі паспорта який обмінюється).

6) паспорт громадянина України для виїзду за кордон (якщо такий був раніше). 

За необхідності написання прізвища або/та ім’я латинськими літерами відповідно до написання у раніше виданих на ім’я особи документах, подається письмова заява (довільної форми) та документ, що підтверджує зазначений факт, а саме:

паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, проїзний документ дитини;

документ, що підтверджує факт народження, зміни імені (у тому числі у разі укладення або розірвання шлюбу), виданого компетентним органом іноземної держави та легалізованого в установленому порядку;

раніше видані паспорта на ім’я дитини/батьків (або одного з них)/одного з подружжя, у тому числі в паспортах для виїзду за кордон, виданих іноземними державами, якщо дитина/батьки/один з подружжя є іноземцями.

Видані компетентними органами іноземної держави документи, що подаються для оформлення паспорта, засвідчуються в установленому законодавством порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. Такі документи подаються з перекладом на українську мову, засвідченим нотаріально. 

Оригінали документів повертаються особі (крім документів, що підтверджують сплату адміністративного збору та державного мита) або її законному представнику/уповноваженій особі після оформлення заяви-анкети.

Для подачі заяви на одночасне оформлення паспорта громадянина України у вигляді ІД-картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон,  Ви можете звернутись до будь-якого підрозділу Міграційної служби, який зручний для Вас.

УВАГА!  Про готовність паспорта можна дізнатися за допомогою сервісу «Перевірка стану оформлення документів».

Нагадуємо, що ознайомитися з переліком документів для подачі на оформлення паспорта громадянина України можна на сайті ДМС https://dmsu.gov.ua,  а також повідомляємо, що запрацювала електронна черга, тому з’явитись на прийом потрібно по електронному запису.

Ми працюємо згідно звичайного графіку роботи та чекаємо Вас у нашому підрозділі за адресою: м. Черкаси, вул. Смілянська, 116  тел. (0472) 63 74 55 

За інформацією Соснівського відділу у м. Черкаси ЦПМУ ДМС