Червонослобідська територіальна громада
Вітаємо на офіційному веб-сайті

Вакцинація населення України - це питання національної безпеки

У квітні 2023 року розпочав роботу Національний портал з імунізації уассіпс.огц.иа (далі - Портал), створений ГС “Коаліція за вакцинацію” в рамках проекту ІІ8АІВ “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я44, який реалізується на підтримку Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Портал має на меті покращити інформування населення та популяризувати щеплення серед дітей та дорослих. Він був розроблений за ініціативою Голови Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики Федора Лапія, за підтримки Міністерства охорони здоров’я України та ДУ «Центр громадського здоров’я» МОЗ України. Портал покликаний стати національним джерелом інформації про імунізацію для медичних працівників та пацієнтів за прикладом подібних ресурсів у США, Канаді, Австралії та країнах Європи.

На Порталі представлені інформація про інфекційні хвороби, а також Календар щеплень та рекомендації щодо вакцинації для різних груп населення. Публікуються національні та регіональні новини вакцинації. Надаються роз'яснення щодо нормативно-правової бази у сфері імунізації. 

На Порталі консультують експерти з різних регіонів України, оновлюється перелік пунктів щеплень.

Також на Національному порталі з імунізації функціонує розділ “Навчання, події”, де розміщується інформація про офлайн- та онлайн-курси та заходи з теми імунопрофілактики для медичних працівників та громадськості.


https://www.krnu.gov.ua/news/vidpovidi-na-naiposhyrcnishi-pytannia-pro-vaktsynatsiiu-dostupni-na-natsionalnomu-portali-z-imunizatsii-inoz


https://moz.gov.ua/article/news/258-najposhirenishih-pitan-pro-vakcinaciju-ta-vidpovidi-na-nih-vid-mcdichnih-eksDcrtiv-dostupni-na-nacionalnomu-nortali-z- imunizacii


https://phc.org.ua/news/17-ekspertiv-medikiv-gotovi-vidpovisti-na-vashi-zapitannya-pro-scheplennya-ta-vakcini-na