Червонослобідська територіальна громада
Вітаємо на офіційному веб-сайті

Центр культури, дозвілля, спорту та туризму

Культурне обслуговування  населення на території Червонослобідської сільської ради забезпечує КЗ «Центр  культури, дозвілля, спорту та туризму» Червонослобідської сільської ради .
 Для задоволення культурних потреб населення при Центрі культури працюють 12 різножанрових колективів, які беруть участь у різноманітних концертах та різножанрових фестивалях-конкурсах.

Вокальний ансамбль "Дніпрянка"

У 2016 році при КЗ "Центр культури, дозвілля, спорту та туризму" створений вокальний ансамбль  “Дніпрянка”. 

Ансамбль виконує різножанрові пісні, які мають розважальний характер — це народні пісні в сучасній естрадній обробці, і пісні сучасних авторів. Учасники колективу старанно працюють над репертуаром і намагаються підбирати сучасний розважальний матеріал. Підтвердженням цього є високий творчий рівень проведених виступів та участь колективу в обласних та районних заходах, а також заходах територіальної громади. У колективі 6 учасників віком 30-45 років, які з кожним роком удосконалюють свою майстерність і прагнуть досягти ще більших висот.

Самодіяльний народний хоровий колектив "Дивоцвіт"

Вергунівський самодіяльний народний хор був створений у 1985 році. Засновником його був Бутенко Микола Артемович. У 1991 році завдяки наполегливій праці хоровому колективу було присвоєне почесне звання "народний самодіяльний хор ".
Нині колективом керує Манько Олена Петрівна та Юпин Євген Іванович, які з ентузіазмом продовжують традиції попередників. Керівники колективу проводять роботу з учасниками над вокально-культурною ансамблевістю, диханням та сценічною культурою. Всього налічується 20 осіб, але колектив  постійно оновлюється. При колективі створено: чоловічу вокальну групу , жіночий вокальний ансамбль «Вергуняночка», дитячу підготовчу студію «Мрія», ансамбль народних інструментів. Учасники  колективу - це люди різних професій та уподобань, різної вікової категорії, але об'єднує їх  палка любов до народної пісні. Хоровий колектив є носієм найкращих традицій хорового співу з його мелодійним різноголоссям.
Основою репертуару  є народна пісня, а також твори композиторів, схожих за своєю ладово-інтонаційною основою до української пісенної творчості, обрядові пісні. Репетиції проходять систематично в установленому порядку. Ця обставина впливає на якість розучування пісень, їх художню цінність. Навики співу колектив передає своєму «супутнику» - вокальній студії «Мрія».

Гурток «Рукоділля» ЦКДСТ

Ось уже три роки при Центрі культури, дозвілля, спорту та туризму працює гурток «Рукоділля» в якому навчаються творити діти початкової ланки Червонослобідського ЗЗСО І-ІІІ ст№1
Серед поширених видів робіт є:
-паперопластика;
-вишивка бісером;
-бісероплетіння;
--писанкарство;
-робота з пластику та макароннів;
-робота з солоним тістом;
-витинанки;
-сувенір
Діти протягом заняття вчаться працювати з різними матеріалами, як штучним так і природними. Програма занять розрахована на 4 роки навчання. 

Хореографічний колектив "Веселка"

Ансамбль " Веселка" сільського Будинку культури с. Вергуни заснований у 2009 році. З вересня  2017 року  керує колективом  молодий спеціаліст Манько Вікторія Володимирівна.
Колектив налічує 50 осіб від 4 до 16 років. Працює 3 вікові групи. Репертуар ансамблю складається з різножанрових постановок українського танцю, сучасних  та  танців народів світу.
Відвідуючи гурток учні набувають пластичної виразності ,отримують знання, необхідні для творчого сприйняття і емоційного відтворення художніх образів. 
Репертуар колективу відповідає віковим особливостям кожної групи дітей , тому діти розуміючи зміст хореографічного твору відтворюють його рухом на сцені, розкривають сюжет та доносять його до глядача. 

Дитячий хореографічний колектив «Ансамбль спортивно-бального танцю «FORSAGE dancehall»

Дитячий ансамбль спортивно – бального танцю «FORSAGE dancehall» створений у 2009 році на базі Будинку культури с. Червона Слобода. 
Керівник колективу, магістр зі спортивно-бальних танців, переможець обласних, всеукраїнських та міжнародних змагань у галузі спортивно-бальної хореографії Філатова Ірина Михайлівна.
Творча діяльність дитячого колективу «Ансамбль спортивно-бального танцю «FORSAGE dancehall» спрямована на розвиток танцювального спорту та танцювального мистецтва серед дітей та молоді села Червона Слобода.
Головною метою ансамблю «FORSAGE dancehall» є залучення дітей до мистецтва спортивно – бального танцю, розвиток їх художнього смаку, формування фізично розвиненої, естетично та духовно збагаченої особистості. Метою хореографічних занять є формування особистості вихованця, ідейно - морального напрямку його свідомості у ставленні до хореографічної культури нашої країни та прогресивних танцювальних культур інших країн.
Навчально-виховний процес в ансамблі спортивно – бального танцю «FORSAGE dancehall» проводиться за двома напрямами: ансамблева та спортивно-змагальна діяльності вихованців.
Репертуар ансамблю складається з двох програм: Європейської та Латиноамериканської.
До європейської програми входять: повільний вальс, танго, віденський вальс, повільний та квікстеп. 
До латиноамериканської: ча-ча-ча, самба, румба, пасодобль і джайв.
Вихованці танцювального колективу «FORSAGE dancehall» є постійними учасниками та багаторазовими призерами і переможцями фестивалів, конкурсів, турнірів зі спортивно-бальних танців.

Духовий оркестр Центру культури, дозвілля, спорту та туризму

Для задоволення культурних потреб населення при Центрі культури створений в 2016 році духовий оркестр.

Протягом творчого шляху керівництво хору працює над підвищенням рівня художньої майстерності колективу. Колектив нараховує  10 учасників, які з кожним роком удосконалюють свою майстерність, і прагнуть досягти ще більших висот.

Народний аматорський хор “Калина”

Для задоволення культурних потреб населення при Центрі культури створений в 2008 році аматорський хор “Калина”, який з 2018 року має почесне звання "народний". Протягом всього творчого шляху керівництво хору працює над підвищенням рівня художньої майстерності колективу. Підтвердженням цього є високий творчий рівень проведених виступів та участь колективу в обласних та районних заходах, а також заходах територіальної громади. У колективі 20 учасників, які з кожним роком удосконалюють свою майстерність, і прагнуть досягти ще більших висот.

Фольклорний колектив “Калинове намисто”

У 2018 році при  Центрі культури, дозвілля, спорту та туризму створений фольклорний колектив  “Калинове намисто”.

Колектив виконує самобутні автентичні пісні в народній манері виконання і бере участь у фестивалях та конкурсах цього жанру. Протягом творчого шляху керівництво хору працює над підвищенням рівня художньої майстерності колективу. Підтвердженням цього є високий творчий рівень проведених виступів та участь колективу в обласних та районних заходах, а також у заходах територіальної громади. У колективі 4 учасники.


Вокальний дует “На крилах пісні”

У 2016 році при  Центрі культури, дозвілля, спорту та туризму створено вокальний дует “На крилах пісні”. 
Ансамбль виконує різножанрові пісні, які мають розважальний характер, зокрема естрадні пісні сучасних авторів. До складу  дуету входять працівники Центру культури - керівник художній Василенко Тетяна Валеріївна і керівник народного аматорського хору “Калина” Молдавець Юрій Олексійович, які працюють над репертуаром і добірають сучасний розважальний матеріал.

Гурток художнього читання “Живе слово”

При Центрі культури, дозвілля, спору та туризму діє дитячий гурток художнього читання “Живе слово”, де гуртківці навчаються правильно висловлювати свою думку, вивчати різнопланові вірші, знайомляться з різними літературними творами, особливо поезією. На уроках юні артисти навчаються розуміти художнє слово, гарну риму і відшукувати глибинний смисл в кожному творі з яким знайомляться.
Гурток нараховує 13 осіб, які дуже люблять поєзію і з задоволенням беруть участь в різноманітних заходах, де є сенс  використовувати поетичне слово. Керівник гуртка — Василенко Тетяна Валеріївна.

Ансамбль духовної пісні “Перлина”

У 2018 році при  Центрі культури, дозвілля, спорту та туризму створений ансамбль духовної пісні “Перлина”.

Колектив виконує твори академічного характеру. В репертуарі ансамблю переважно пісні класичних і сучасних авторів, ансамбль бере участь у фестивалях і конурсах відповідного жанру. Протягом всього творчого шляху керівництво ансамблю працює над підвищенням рівня художньої майстерності колективу. У колективі 3 учасниці.

Дитяче вокальне тріо “Смайлики”

При  Центрі культури працюють дитячі вокальні колективи - “Самоцвіти” старша група, “Перлина мрій” молодша група і тріо “Смайлики”. Дітки з задоволення відвідують уроки вокалу як гурткові, так і індивідуальні.
З дітками займається керівник музичний ЦКДСТ Мілова Ірина Русланівна. В тріо “Смайлики” - найменші учасники серед дитячих вокальних колективів.  Це наші улюбленці, вони з задоволенням виступають на заходах і з великою відповідальністю до них готуються. Тріо “Смайлики” беруть активну участь у концертах ЦКДСТ , і навіть пробували свої сили у декількох конкурсах і фестивалях. У колективі 3 учасники.